Škola v obrazech

První měsíce školy

DALŠÍ MĚSÍC PROVOZU – říjen

Máme za sebou další měsíc školní výuky. Pomalu se nám vrací energie vložená do zahájení školního roku v podobě dětských úsměvů a nadšení z výuky. Děti se nám již aklimatizovaly ve třídě a pomalu si zvykají na nový režim. Škola už sice není školka, ale radosti a veselých taškařic si užijí dosytosti. Vzájemné poznávání pokračuje a napomáhá nám se nestydět a do nových témat se pustit bez ostychu.

Během týdne se děti učí nejen ve třídě, kde si pro ně paní učitelka připravuje aktivní program, ale i v lese a přilehlém okolí školy. Jako námořníci na jedné lodi společně vypluli na cestu za pokladem poznání. Každý námořník pomáhá celé posádce svou snahou, odvahou a nasazením při objevné cestě. Během plavby se setkávají s výzvami, kterým se snaží postavit a statečně je zdolat, někdy samostatně, někdy jako perfektně fungující posádka. Věříme, že nejen poklad, ale i samotná cesta za ním, bude odměnou a pěknou vzpomínkou.

S posádkou jsme absolvovali i první kulturní počiny. První v podobě besídky Ornito, kde se děti seznámily s ptačím světem velmi poutavou formou, nejen pěknou přednáškou, ale i kontaktem s živými dravci. Druhou kulturní událostí byla návštěva divadla Minor. Představení Pinokio se líbilo nejen dětem, ale i učitelům, a všichni už se těšíme na listopadové představení Libozvuky.

Prostor pro sbližování s naší sousední školou Ke Kateřinkám jsme měli na zahradní akci Haloween, kam jsme byli pozváni. Děti si mohly projít stezku odvahy a zapojit se do soutěže o nejhezčí masku a vyřezanou dýni. Věřím, že v dalších společných akcích budeme pokračovat.

Jelikož jsme si chtěli vyzdobit svou školu a ukázat se v pěkných kostýmech, i u nás proběhla akce „vyřezávání dýní“. Pečlivá příprava paní učitelky a vychovatelky přinesla mnoho pěkných momentů a do školy doslova vnesly ducha dušiček. Děti ukázaly, že umí přiložit lžíci k dílu, a vše se zdárně vydlabalo.

Těšíme se na další naplánované taškařice a veselé obličeje našich dětí.