Máme za sebou první poločas

Čas předvánoční nám dal poznat, že děti s námi do školy asi opravdu chodí rády. Při adventním setkání s rodiči, kde děti předvedly pěkná divadelní, taneční a hudební vystoupení, jsme se opravdu královsky bavili. Měli jsme čas se společně potkat ve třídě, kde jsou děti už jako doma, a rodičům předvést, co v jejich ratolestech dřímá za talent. Po příjemně stráveném podvečeru se nám děti podařilo rozplakat. Ne snad nepřiměřenou kritikou jejich vystoupení, ale oznámením, že se delší dobu neuvidíme, jelikož jsou před námi vánoční prázdniny. Projevená upřímnost, kterou v tak čisté formě člověk u dětí vidí, nalévá novou energii do snahy být nejen lepším učitelem, ale i člověkem.

Po prázdninách jsme znovu zasedli do školních škamen, na koberec do kroužku a jiných zákoutí třídy, abychom se plni nových sil pustili do závěrečného finiše prvního pololetí. Ještě nás čekalo pár úkolů, které museli před polovinou roční plavby naši námořníci zvládnout, ale my jsme se této výzvy nezalekli a do prvního přístavu jsme dojeli všichni na výbornou.

Předání prvního vysvědčení je pro děti velkou událostí. Ohodnocení jejich práce nejenom známkou, ale i trefným slovním hodnocením, je první setkání s případnou kritikou, která by neměla negativně ovlivnit jejich radost z poznávání, prožitek a snahu něčeho dosáhnout. V tomto ohledu se nadále budeme snažit o kvalitní zpětnou vazbu nejen pro školáky, ale i jejich rodiče.

Před námi je další část plavby, která vede na konec prvního školního roku. Věřím, že plni energie prožijeme nejednu veselou, objevnou a motivační taškařici. K naší stávající posádce se přidá další loď, a to během měsíce dubna.

Termín zápisů do první třídy pro školní rok 2019/20 bude:

1. dubna od 13:00 do 17:30 pro děti ze spádových ulic
  2. dubna od 14:00 do 15:30 pro děti z nespádové oblasti